Latvijā ir vairākas interneta lapas, kur iespējams onlainā iegādāties OCTA (Obligātā civiltiesiskā transporta apdrošināšana), piemēram, www.octa.cc. Ievadot automašīnas datus www.octa.cc, tiek dots vairāku apdrošinātāju salīdzinošais piedāvājums. Atliek ievadīt savus kredītkartes datus www.octa.cc un pēc brīža auto jau ir apdrošināts un droši braucams.

Bet ko šāds pirkums no OCTA kalkulatora nozīmē veselības aprūpē?

Ja braucējs ceļa negadījumā bijis vainīgs – OCTA ir iegādāta, šoferis nav bijis alkohola reibumā – ar veselības aprūpi saistītos izdevumus sedz visiem pasažieriem, izņemot pašu autovadītāju.

Bet ja esat cietušais, OCTA atlīdzina visu automašīnā esošo ārstēšanās izdevumus. Latvijas likumi pielāgoti vispārējai Eiropas savienības OCTA likumdošanai. Tādejādi ceļu satiksmes negadījumos cietušajiem pienākās ievērojami liela OCTA atlīdzība ārstēšanai un rehabilitācijai.

Cietušajam ir jāvēšas apdrošināšanas sabiedrībā, kurā iegādāta OCTA polise ne vēlāk kā 3 gadus pēc negadījuma iestāšanās. Apdrošinātājam ir pienākums atlīdzināt ārstēšanās, rehabilitācijas, slimnieka kopšanas un citas ar negadījumā cietušo saistītās medicīniskās izmaksas.

Taču atcerieties, ka, lai saņemtu atlīdzību, jums ir rūpigi jādokumentē visas izmaksas – čeki ar personas datiem, ārstu slēdzieni u.tml. – un tās pēc tam jāiesniedz apdrošinātājam, lai saņemtu atlīdzību. Atsevišķos gadījumos var prasīt lai apdrošinātājs apmaksātu jau ārstēšanos, bet visbiežāk tas vispirms ir jādara pašam un tad jādodās ar čekiem pie apdrošinātāja.

Viens no variantiem, kā pārvarēt minētās grūtības, ir apdrošināšanu iegādāties ar apdrošināšanas brokeru starpniecību, kas arī palīdzēs iegūt atlīdzības, ja būs tāda nepieciešamība.