Tikko medijos izskanējusi ziņa, ka FKTK lēmusi ar 16.aprīli uz laiku apturēt Apdrošināšanas sabiedrības Balva licenci, kā rezultātā AAS Balva vairs nedrīkst parakstīt jaunus apdrošināšanas līgumus līdz licences atjaunošanai.

Latvijas Profesionālo apdrošināšanas brokeru asociācija (PABA) vēlas informēt, ka licences apturēšana nerada tūlītējus draudus jau spēkā esošajiem līgumiem, par kuriem AAS Balva turpina pildīt savas saistības. Protams, esošajiem Balvas klientiem un sabiedrībai kopumā var rasties bažas, ka licences apturēšanai var sekot arī maksātnespēja, tomēr uzskatām, ka pagaidām nav tādu ziņu vai impulsu, lai šis scenārijs būtu ticamākais.

Skopā (Latvijā pieejamā) informācija par šo notikumu rāda, ka licences apturēšana varētu būt saistīta ar iespējamiem pārkāpumiem, AAS Balva darbojoties Lielbritānijas tirgū. AAS Balva 2012.gada beigās ir ienākuši jauni akcionāri – kāda Lielbritānijas investīciju kompānija. Tas rada pamatu cerībām, ka akcionāriem ir bijusi pietiekama informācija par AAS Balva stāvokli, un akcionāri ir un būs gatavi veikt nepieciešamos ieguldījumus kompānijas darbības turpināšanai, ja tādi būs vajadzīgi.

Neizpratni rada apstāklis, ka Lielbritānijas profesionālajos medijos ziņa, ka Balvai ar FKTK lēmumu ir aizliegts parakstīt apdrošināšanas riskus Lielbritānijā, ir parādījusies jau pagājušajā nedēļā – tas ir ievērojami ātrāk nekā pie mums Latvijā.

Lielbritānijas apdrošināšanas tirgū AAS Balva ir ievērojams spēlētājs tiesu izpildītāju profesionālās atbildības apdrošināšanā, kur Balva pēc pēdējiem datiem ir sasniegusi jau 9% tirgus daļu. Savukārt Lielbritānijas tiesu izpildītājus uzraugošā institūcija (SRA) jau ir informējusi, ka Balvas izrakstītās polises paliek spēkā un nav vajadzības tās nomainīt ar citām.

Ar nepacietību un interesi gaidīsim tālākās ziņas par šīs, Latvijā savā ziņā visvecākās, apdrošināšanas sabiedrības tālāko attīstību.

Kontaktinformācija:

Dr. Agris Auce – PABA valdes priekšsēdētājs, m.29242066, a@aa.lv